کرمان| اقدامات اروپا در حفظ برجام مشخص نیست

به گزارش باشگاه خدمات رفاهی هلال احمر به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی شامگاه پنجشنبه در همایش استانی تجلیل از داوطلبان  و خیرین برتر استان کرمان در حوزه هلال احمر که با حضور درگاهی سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور برگزار شد با بیان اینکه اهمیت و جایگاه هلال‌احمر برکسی پوشیده نیست اظهارداشت: هلال‌احمر به دلیل استقلال و عدم ورود به مسائل حاشیه‌ای در حوزه‌های مختلف امروز مورد اعتماد همه آحاد مردم در کشور است.

وی به حضور و نقش بی‌بدیلی که هلال‌احمر در مجموعه‌های و اتفاقات مختلف بر عهده دارد اشاره کرد و گفت: من به شخصه در زمان زلزله هجدک شاهد حضور به موقع نیروهای جمعیت هلال احمر در منطقه زلزله زده بودم و دیدم که در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رسانده و سخت‌ترین شرایط را به خوبی مدیریت کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیروهای جمعیت هلال احمر استان کرمان به واسطه نگاه ملی که دارند حتی در زلزله کزمانشاه نیز کمک کردند افزود: همه اینها به واسطه روحیه بلندی است که در این مجموعه شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه استان کرمان جزو معدود استانی‌هایی است که خیرینی از قبل از انقلاب در حوزه هلال‌احمر دارد بیان کرد: اگر اموالی که از سوی خیرین به هلال‌احمر اهدا و وقف شده را در سطح کشور بررسی کنیم استان کرمان رتبه نخست کشوری را بدست می‌آورد.

پورابراهیمی با بیان اینکه این سنت بسیار حسنه‌ای که در استان وجود دارد و بخش اعظمی از این موقوفات در رفسنجان است گفت: زمانی که مردم اثر کار خیر خود را در جایی مشاهده کنند علاقه‌مند می‌شوند که این امر گسترش پیدا کرده و مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اگر مدیریت و اداره هلال‌احمر در این مسائل کامل، جامع، دقیق و کارشناسی نبود آثار و پیامدهای آن زمینه پیوستن سایر افراد را فراهم نمی‌کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتماد مردم به خدمات هلال‌احمر باید اطلاع‌رسانی شود گفت: حادثه‌خیز بودن استان کرمان، گستره جغرافیایی و وقوع زلزله‌های بزرگ در این استان در طی سالیان ضرورت حمایت از جمعیت هلال‌احمر در این استان را بیشتر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در مجلس آمادگی همراهی کامل با جمعیت هلال‌احمر را داریم بیان کرد: در مجلس آمادگی داریم تا در بحث اعتبارات و معافیت‌های مالی عملکرد با هلال احمر همکاری داشته باشیم.

پورابراهیمی با اشاره به پیمان‌شکنی آمریکا در مسئله برجام گفت: هنوز اقدامات اروپا در این مسئله مشخص نیست اما احتمال این وجود دارد که رفته رفته از سوی آمریکا با تحریم‌های جدیدی علیه ایران روبه رو شویم.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر  به دلیل ویژگی‌ها و قوانینی که در سطح بین‌المللی بر آن حاکم است و می‌توان از ظرفیت جمعیت هلا‌ل‌احمر در بحث سلامت و درمان تجهیزات پزشکی و … به خوبی استفاده کنیم افزود: باید زمینه جذب حداکثری داوطلبان در کنار خیرین در استان فراهم شود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *