• دسته‌بندی نشده
  • 0

کاداستر نوک پیکان مقابله با زمین‌خواری

به گزارش باشگاه خدمات رفاهی هلال احمر به نقل از گروه اجتماعی برنا ، احمد تویسرکانی با تاکید بر اینکه اجرای قانون کاداسترضرورتی ملی است که باید 40 سال پیش اجرایی می شد، گفت: این قانون در سال 1394 اجرایی و مقرر شد از محل درآمدهای آن  هزینه های اجرا تامین شود.

وی ادامه داد: سازمان تمامی اهتمام خود را برای اجرای کاداستر به کار برد و طی یک سال نیز موفقیت هایی حاصل شد اما متاسفانه در قانون بودجه 96، 42 درصد از درآمدها به هلال احمر اختصاص پیدا کرد و اجرای پنج ساله قانون با وقفه مواجه شد.

تویسرکانی با یادآوری اینکه مهمترین مطالبه ما اجرای قانون ملی کاداستر است، تصریح کرد: اگر هلال احمر با کمبود منابع مواجه است این کمبود را دولت از طریق دیگری جبران کند و اجازه دهد که کاداستر پس از گذشت 40 سال در کشور اجرایی شود.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اجرای کاداستر را  راهکاری مهم برای شفاف سازی اقتصادی و پیشگیری از تخلفات و سوء استفاده از اراضی دانست و افزود: نمی توان بدون اجرای کاداستر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد پویا را در کشور تحقق بخشید و علمیاتی کرد.

وی با بیان اینکه اجرای کاداستر گامی موثر در جهت شفافیت و جلوگیری از زمین خواری و فساد در بخش معاملات است، گفت: حفاظت و حراست از عرصه‌های کشور و جلوگیری از تعدی به املاک و اراضی از مزایای مهم کاداستر است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: اگر نیازمند اقتصادی پویا هستیم کاداستر باید اجرایی شده و مجلس به عنوان امری راهبردی به آن توجه کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خانه ملت

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *