کاداستر نوک پیکان مقابله با زمین‌خواری

به گزارش باشگاه خدمات رفاهی هلال احمر به نقل از گروه اجتماعی برنا ، احمد تویسرکانی با تاکید بر اینکه اجرای قانون کاداسترضرورتی ملی است که باید 40 سال پیش اجرایی می شد، گفت: این قانون در سال 1394 اجرایی و مقرر شد از محل درآمدهای آن  هزینه های اجرا تامین شود.

وی ادامه داد: سازمان تمامی اهتمام خود را برای اجرای کاداستر به کار برد و طی یک سال نیز موفقیت هایی حاصل شد اما متاسفانه در قانون بودجه 96، 42 درصد از درآمدها به هلال احمر اختصاص پیدا کرد و اجرای پنج ساله قانون با وقفه مواجه شد.

تویسرکانی با یادآوری اینکه مهمترین مطالبه ما اجرای قانون ملی کاداستر است، تصریح کرد: اگر هلال احمر با کمبود منابع مواجه است این کمبود را دولت از طریق دیگری جبران کند و اجازه دهد که کاداستر پس از گذشت 40 سال در کشور اجرایی شود.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اجرای کاداستر را  راهکاری مهم برای شفاف سازی اقتصادی و پیشگیری از تخلفات و سوء استفاده از اراضی دانست و افزود: نمی توان بدون اجرای کاداستر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد پویا را در کشور تحقق بخشید و علمیاتی کرد.

وی با بیان اینکه اجرای کاداستر گامی موثر در جهت شفافیت و جلوگیری از زمین خواری و فساد در بخش معاملات است، گفت: حفاظت و حراست از عرصه‌های کشور و جلوگیری از تعدی به املاک و اراضی از مزایای مهم کاداستر است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: اگر نیازمند اقتصادی پویا هستیم کاداستر باید اجرایی شده و مجلس به عنوان امری راهبردی به آن توجه کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خانه ملت

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *