• دسته‌بندی نشده
  • 0

همدان| 60 مرکز ارائه دهنده خدمات درمانی غیرمجاز در همدان پلمب شد

علیرضا مدرکیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: از ابتدای امسال تا کنون 60 مرکز غیر مجاز نظیر مراکز لیزر‌تراپی٬ مرکز خدمات طب سنتی٬ مرکز خدمات دندان‌پزشکی و غیره٬ با همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی‌ همدان٬ نیروی انتطامی و‌ دادستانی پلمب شده است. این مراکز توسط افراد غیر متخصص و فاقد مهارت و صلاحیت مدیریت می‌شدند که تعداد زیادی از آن مربوط به مراکز طب سنتی بوده است.

وی تصریح کرد: هیچ یک از این مراکز غیرمجاز مربوط به پزشکان نبوده بلکه صاحبان آن افراد عادی هستند که در امور پزشکان دخالت کرده و با راه‌اندازی این مراکز غیرمجاز اقدام به فعالیت‌های درمانی در زمینه های مختلف مانند دندان‌پزشکی٬ طب‌سنتی٬ لیزرتراپی و غیره می‌کنند.

هیچ پزشک فاقد تابلویی در همدان وجود ندارد

رئیس سازمان نظام‌ پزشکی همدان گفت: هیچ پزشک غیر مجاز و فاقد تابلویی در همدان وجود ندارد و همه پزشکان فعال دارای تابلو و عنوان پزشکی هستند. مشکل ما مربوط به مراکز غیرمجاز و‌ افراد غیر پزشک است.

مدرکیان با بیان اینکه در امر برخورد با مراکز غیرمجاز و اقدامات غیر حرفه‌ای به آرایشگاه ها هم ورود پیدا کرده‌ایم٬ ابراز کرد: آرایشگاه‌هایی که خارج از حوزه حرفه‌ای خود فعالیت کنند را به مراجع قضایی معرفی می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از گفت و‌گو به ممنوعیت فعالیت دستیاران پزشکی در مراکز خصوصی اشاره کرد و گفت: دستیاران پزشکی چون در حال گذراندن دوره آموزشی هستند بنابراین حق فعالیت در مراکز خصوصی و مطب را ندارند. متاسفانه شاهد فعالیت خصوصی تعدادی از دستیاران پزشکی بوده‌ایم که جلوی ادامه فعالیت آن‌ها گرفته شده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *