ضرورت توجه دولت به مشکلات معیشتی و درمانی بازنشستگان

گروه اجتماعی: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بابیان اینکه پرداخت وام به بازنشستگان می‌تواند بخشی از مشکلات آن‌ها را حل کند، گفت: وام سه تا چهار میلیون تومانی در زندگی بازنشستگان چندان مثمر ثمر نیست و دولت باید به مشکلات معیشتی و درمانی آن‌ها بیشتر توجه کند.

ضرورت توجه دولت به مشکلات معیشتی و درمانی بازنشستگان

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به وام ضروری بازنشستگان که پرداخت آن از روز شنبه شروع‌شده، گفت: هرچند با پرداخت این وام گوشه‌ای از مشکلات بازنشستگان کم می‌شود اما بهتر بود تا مسئولین این‌قدر آن را در بوق و کرنا نمی‌کردند.

وی بابیان اینکه بازنشستگان مشکلات عدیده دیگری هم دارند که دولت باید به آن‌ها توجه کند، تصریح کرد: پرداخت وام سه تا چهار میلیون تومانی هرچند اقدامی در راستای توجه به بازنشستگان و کمک به آن‌هاست اما کار بزرگی برای آن‌ها محسوب نمی‌شود و در زندگی‌شان چندان مثمر ثمر نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: بازنشستگان از اقشار مهم و زحمت‌کش جامعه هستند که باید موردتکریم و تشویق قرار گیرند و مسئولین بخصوص دولت باید در جهت حل مشکلات آن‌ها گام بردارند.

کوچکی نژاد در پاسخ به این سؤال که دولت چه خدمتی می‌تواند برای بازنشستگان داشته باشد، با اشاره به 30 سال زحمت بازنشستگان افزود: دوره بازنشستگی بهترین زمان برای استراحت و گردشگری برای آن‌ها محسوب می‌شود که دولت می‌تواند با برنامه‌ریزی در این جهت به آن‌ها خدمت کند.

وی افزود: مثلاً دولت می‌تواند با حمایت یارانه‌ای از سفرهای گردشگری بازنشستگان در این زمینه به آن‌ها خدمت کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مشکلات درمانی بازنشستگان گفت: دولت باید بیمه بازنشستگان توجه خاصی داشته باشد و مشکلات بهداشتی و درمانی آن‌ها را با پرداخت یارانه حل کند.

کوچکی نژاد بر حل مشکلات معیشتی بازنشستگان اشاره کرد و افزود: بازنشستگان درخواست حق‌وحقوق مناسب به شأن خوددارند که دولت باید به آن توجه ویژه داشته باشد.

وی افزود: هم مجلس و هم دولت باید برای حل مشکلات بازنشستگان برنامه‌ریزی کنند تا افرادی که 30 سال برای نظام زحمت کشیدند، دوران زندگی خوبی داشته باشند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *