درمان رایگان زائران پیاده در 15 پایگاه سلامت مشهد مقدس

حسین رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: براساس تصمیم جلسه کارگروه سلامت زائران پیاده امام رضا (ع) امسال 15 پایگاه سلامت با تجهیزات کامل در اختیار زائران پیاده خواهد بود که از این تعداد 10 پایگاه ثابت و 5 پایگاه سیار است.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) با اشاره به اینکه خدمات پزشکی به سه سطح تقسیم می‌شود افزود: سطح یک شامل بیماریابی و خدمات امدادی و فوریت‌های پزشکی و پانسمان‌های سطحی و تجویز داروهای OTC در محل اسکان‌ها و توسط نیروهای پیراپزشک، سطح دو در محل پایگاه‌های سلامت زائران که شامل پزشک و پرستار است و سطح سه ارجاع به بیمارستان‌های طرف قرارداد خواهد بود.

وی گفت: نیروهای امدادگر و پیراپزشک ارائه دهنده خدمات در سطح یک توسط مدیران اسکان انتخاب و به واحد بهداشت و درمان جمعیت معرفی می شوند. برنامه‌ریزی برای انجام کار کارکنان پیراپزشک مستقر در اسکان‌ها با مدیر اسکان و نظارت بر عملکرد تخصصی آنها با ناظرین واحد بهداشت و درمان خواهد بود.

رضائی گفت: پایگاه‌های سلامت زائر حدود 10 پایگاه در مرکزیت محل‌های اسکان خواهد بود و هر پایگاه بین 10 تا 15 محل اسکان را به عنوان اقمار خود تحت پوشش خواهد داشت. در محل اسکان زائران، داروهای OTC و وسایل امدادگری در اختیار قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در تمام پایگاه‌های سلامت تجویز دارو توسط پزشکان مقیم و خدمات پرستاری ترجیحاً با تفکیک جنسیتی توسط پرستاران واجد شرایط ارائه خواهد شد و  ارجاع زائرین بین هر یک از سطوح با فرم ارجاع خواهد بود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *