• دسته‌بندی نشده
  • 0

«جمهوری اسلامی» و ایجاد زیرساخت در مناطق روستایی

به گزارش باشگاه خدمات رفاهی هلال احمر به نقل از ایرنا، در حالی که 40 سال از پیروزی انقلاب و شکل گیری جمهوری اسلامی سپری می شود، بهترین نمود عینی تحقق شعارهای عدالت، خدمت رسانی و حمایت از محرومان را می توان در مناطق محروم و روستایی ملاحظه کرد.
به گونه ای که امروز، مطالبات مردم مناطق محروم و روستایی از دریافت زیر ساخت هایی همچون آب، برق، راه و گاز به دریافت خدمات الکترونیکی و گسترش شبکه های اینترنتی تغییر جهت داده است.
رشد گسترده آموزش همگانی و ارائه خدمات بی شمار در حوزه بهداشتی و درمانی، بارزترین و مشهودترین خدمتی است که طی 40 سال گذشته نظام جمهوری اسلامی بدون هیچ نوع تبعیض و فاصله ای به تمام مردم در اقصی نقاط کشور ارائه کرده است، این سخنی است که رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت.
شهرام طهماسبی این جمله را هم اضافه کرد که امروز هم ساکنان مناطق روستایی و محروم هم هم تراز با ساکنان شهرها و مناطق برخوردار از تحصیلات عالی بهره مند شده اند و فرصت بروز و شکوفایی استعداد یافته اند.
وی تاکید کرد: افزایش تعداد خانه های بهداشت فعال روستایی از 17 باب در سال 1357 به 448 باب در سال 1395 و احداث و راه اندازی 69 مرکز بهداشتی و درمانی روستایی تا پایان سال 1395 از جمله دستاوردهای انقلاب طی 40 سال گذشته محسوب می شود.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی هم نظام اسلامی را سرشار از توانمندی ها و ظرفیت های بسیار برای عرضه به همه مردم کشور برشمرد و مهمترین ویژگی منحصر به فرد آن را وجود نیروی تحصیل کرده آماده خدمت رسانی در تمام حوزه ها اعلام کرد.
فریدون احمدی افزود: امروز بیشترین خدمات در مناطق محروم نمود و بروز دارد، اگرچه نمی توان آنها را ایده آل و 100 درصد قابل قبول برشمرد.
شعار انقلاب اسلامی از همان روزهای نخست پیروزی و شکل گپری نظام جمهوری اسلامی، توجه به اقشار ضعیف و کم درآمد و مناطق محروم بود و یکی از مولفه هایی که موجب پایداری نظام طی 40 سال گذشته شد، همین توجه به مناطق محروم جامعه است، موضوعی که معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان مطرح کرد.
سید بیوک موسوی با بیان اینکه اقدامات بسیاری در مناطق محروم و روستایی انجام شده است، توسعه شبکه های بهداشتی و درمانی و ارائه تمام خدمات زیر ساختی از جمله آبرسانی، برق رسانی و به ویژه طی سال های گذشته گازرسانی را از مهمترین این خدمات برشمرد.
ایجاد شکاف عمیق طبقاتی و ارائه نشدن هیچ نوع خدمات زیر ساختی به مناطق محروم و روستایی یکی از مهمترین علل شکل گیری انقلاب بود، این جمله را معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع استاندار زنجان گفت و افزود: نظام جمهوری اسلامی هم با هدف کاهش این فاصله و ارائه خدمات برابر به تمام اقشار جامعه شکل گرفت.
فرامرز نیک سرشت اظهارکرد: امروز یک شهروند روستایی از خدمات و فرصت های برابری با یک شهروند شهری برخوردارند، اگرچه نمی توان گفت که این خدمات تمام مطالبات و نیاز آنها را برآورده می سازد اما حجم آن غیر قابل مقایسه با سال های پیش از انقلاب است.
این سخن را معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هم تایید کرد و افزود: امروز خدمات زیر ساختی همچون برق، آب، مخابرات، راه دسترسی مناطق و به خصوص گاز به اغلب نقاط محروم و روستایی منتقل شده است.
مهرداد سلطانی تاکید کرد: می توان با جرات گفت که در انتقال این زیر ساخت ها به ویژه در حوزه راه سازی انقلابی در مناطق محروم و روستایی رخ داده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با تاکید بر خدمات گسترده ارائه شده طی سال های گذشته این جمله را هم گفت که اقداماتی که دولت های مختلف در سالهای گذشته انجام داده اند در شرایطی بود که کشور همواره در تحریم قرار داشت.
40 سال از تشکیل نظامی که پایه و اساس آن را توجه به اقشار و مناطق محروم شکل می داد سپری می شود و می توان امروز شاهد خدمات گسترده آن در اقصی نقاط کشور به ویژه مناطق روستایی و کمتر برخوردار بود، اگرچه این خدمات ایده آل نیست و تا رسیدن به نقطه مطلوب و آرمانی جمهوری اسلامی فاصله بسیاری باقی مانده است.
3001/8068

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *