• دسته‌بندی نشده
  • 0

تكریم بیست و یكمین یادروز حافظ در جوار آرامگاه خواجه راز

به گزارش باشگاه خدمات رفاهی هلال احمر به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، همزمان با فرا رسیدن روز حافظ، بیست و یكمین یادروز خواجه راز شامگاه چهارشنبه، 19 مهرماه با حضور گسترده فرهنگ دوستان و فرهنگوران و مسئولان كشوری و استانی در جوار آرامگاه حافظ برگزار شد.

بهزاد مریدی، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر این دوره از یادروز حافظ در این مراسم با اشاره به تقارن یاد روز حافظ با محرم و صفرگفت: در کنار بسیای از کشورهای جهان و شهرهای فارس، همزمان حافظ را قدردانیم .

وی یادآور شد که همزمان با روز بزرگداشت حافظ، همایش علمی و تخصصی حافظ صبح پنج‌شنبه با حضور هشت تن از بزرگان حافظ پژوهی در شیراز برگزار می‌شود.

كاووس حسنلی، مدیر مرکز حافظ شناسی نیز در این مراسم به معرفی دكتر حمیدیان پرداخت و گفت: دکتر سعید حمیدیان (متولد اردیبهشت‌ماه 1324 خورشیدی در تهران) نویسنده، مترجم، پژوهشگر و استاد بازنشسته‌ی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی است و فهرست نوشته‌های او بسیار بلندبالاست. در تالیف، در تصحیح، در ویرایش، در لغت پژوهی، در ترجمه و حوزه‌های دیگر صاجب آثار ارزنده‌ای هستند.

حسنلی اضافه کرد: کتاب‌ها و مقالات بسیاری از استاد حمیدیان منتشر شده که بیشتر آن‌ها از مهم‌ترین منابع مطالعاتی در حوزه‌ی فرهنگ و ادبیات هستند.

رئیس مركز حافظ شناسی گفت: مرکز حافظ‌شناسی به‌پاس خدمات ارزنده ایشان در حوزه حافظ‌پژوهی، در بیست‌ویکمین دوره مراسم یادروز حافظ در سال 1396، پنجمین «نشان درجه یك علمی حافظ‌شناسی» را به دکتر سعید حمیدیان اعطا کرده است.

وی یادآور شد: این نشان که بالاترین نشان حافظ‌شناسی‌ست و پیش از این نشان مذكور به پروفسور هانری دو فوشه کور فرانسوی (اردیبهشت 1386)، پروفسور جیوانی ماریا درمه ایتالیایی (اسفندماه 1386)، دکتر سلیم نیساری (مهرماه 1387) و استاد بهاءالدین خرمشاهی (مهر ماه 1388) اعطا شده است.

یادآور می‌شود، در این مراسم از اثر رسانه‌ای «می بی‌غش» صدا و سیمای فارس پیرامون حافظ و خاستگاه قرآنی اشعارش رونمایی شد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *