تصویب اساسنامه مرکز “مجد” دانشگاه علوم پزشکی ایران/استقبال از ایده‌های نوآورانه دانشجویان

دکتر مسعود ناصری پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص راه‌اندازی مرکز مجد در دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: این مرکز در چند ماه گذشته برای استفاده از نظرات و ایده‌های دانشجویان در راستای شعار دانشگاه به منظور دستیابی به دانشگاه‌های نسل سوم راه‌اندازی شده است. 

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران در راستای به کار گرفتن ایده‌های دانشجویان  تلاش می‌کند، گفت: برای اینکه ایده‌ها و نظارت دانشجویان را به کار بگیریم، مرکزی را راه‌اندازی کرده‌ایم تحت عنوان مرکز مشاورین جوان دانشگاه تا این مرکز جمع‌بندی از ایده‌ها و خلاقیت‌ها و نوآوری‌های دانشگاه داشته و ایده‌هایی که کاربردی است را به صحنه عمل بیاورد و از آنهابرای خلق ثروت و کارآفرینی در دانشگاه بهره بگیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه استفاده از نظرات دانشجویان جوی سرشار از نشاط و پویایی را در دانشجویان ایجاد خواهد کرد، تصریح کرد: اساسنامه‌ای  که برای راه‌اندازی مرکز “مجد” تدوین شده بود، در شورای دانشگاه به تصویب رسیده است و این مرکز از اوایل بهمن ماه کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه با ایجاد مرکز مشاورین جوان ایده‌ها و نقطه نظرات دانشجویان دانشگاه در تمام سطوح جمع آوری می‌شود، افزود: با توجه به اینکه این دانشگاه تربیت نیرو را از کارشناسی تا فوق تخصص و ph.d  بر عهده دارد، تلاش می‌کنیم تمام ایده‌ها از دانشجویان گرفته شود و به پیشرفت دانشگاه کمک کند تا بتوان با ایجاد این مرکز شاهد فضای رشد و خلاقیت و نوآوری در دانشگاه بود.  

ناصری پور اظهار کرد: ایده‌های دانشجویان که در زمینه‌های علمی و فرهنگی و آموزشی  موجب رشد و بالندگی دانشگاه می‌شود، در کارگروه‌های مخصوصی مورد بررسی قرار می‌گیرد و مواردی که شرایط کاربردی شدن را دارند یا شرایط این را دارند که روی آن‌ها برنامه‌ریزی خاصی صورت بگیرد، پیگیری می‌شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مرکز “مجد” دانشگاه علوم پزشکی ایران شرایط این را دارد که موجب ارتقای فرایندهای دانشگاه شود، به همین جهت با تعیین یک مشاور در زیرمجموعه دانشگاه فعالیت خود را از بهمن ماه آغاز خواهد کرد و  طبق اساس‌نامه از این ایده‌ها برای رشد و شکوفایی دانشگاه نهایت استفاده خواهد شد.

انتهای پیام

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *